Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility آموزش انجمن فیگما (Figma Community) - آکادمی سیتی‌نت
طراحی محصول

آموزش انجمن فیگما (Figma Community)

 • انجمن فیگما چیست؟
 • چشم انداز انجمن فیگما چیست؟
 • چیزهایی که درباره انجمن Figma باید بدانید.
  • جستجو (Search)
  • کاوش کردن (Explore)
  • نمایه انجمن (Community Profile)
  • فایل های انجمن (Community Files)
  • افزونه (Plugin)
  • ابزارک (Widgets)
  • معیارهای استفاده (Usage Metrics)

انجمن فیگما یک انجمن عالی است که منابع گسترده و خارق العاده‌ای را به طراحان ارائه می‌دهد. برای آشنایی با این انجمن یا کامیونیتی مقاله زیر را تا آخر بخوانید.

انجمن فیگما

انجمن فیگما یا (Figma Community) چیست؟

در انجمن فیگما، افراد، تیم‌ها و سازمان‌ها در سراسر جهان می‌توانند فایل‌ها، ابزارک‌ها یا افزونه‌ها را به اشتراک بگذارند. در کامیونیتی، طراحان می‌توانند کارهای خلاقانه خود را به اشتراک بگذارند و دیگر طراحان از آنها استفاده کنند.

چشم انداز انجمن فیگما چیست؟

توسعه دهنده انجمن Figma مایل است فضایی سالم برای افرادی که عاشق طراحی و خلاقیت هستند ایجاد کند تا بتوانند فایل به اشتراک بگذارند و از یکدیگر یاد بگیرند. در انجمن طرح ها را برای بسیاری از افراد در دسترس هستند. بخش دیگری از چشم انداز این انجمن، آوردن یک فضای مشترک به فضای کاری شما است. انجمن به شما و اعضای تیمتان کمک می کند تا کار یکدیگر را بررسی کنید و از آنها ایده بگیرید.

چیزهایی که درباره انجمن Figma باید بدانید.

جستجو (Search)

Figma Community

به راحتی فایل ها، پلاگین ها و ابزارک ها را با کلمات کلیدی در نوار جستجو جستجو کنید. همچنین، می‌توانید با استفاده از نام، برچسب‌ها و دسته نمایه، به عنوان مثال figma@، سازندگان را با نام جستجو کنید.

می‌توانید همه (All)، فایل + الگوها (File+template) ، افزونه‌ها (Plugins)، ابزارک‌ها (Widgets) یا سازندگان (Creators) را انتخاب کنید تا نتایجی را که جستجو می‌کنید بر اساس نوع منبع ببینید. بسته به اولویت خود، می توانید نتایج را به طور همزمان بر اساس ترند (Trending)، پرطرفدار (Popular) یا اخیر (Recent) فیلتر کنید.

کاوش کردن (Explore)

Explore on Figma

در این صفحه بسته به نوع فعالیت شما امکان کاوش در فایل های فیگما و فیگجم و هر دو وجود دارد. همچنین تمام امکاناتی که در جستجو هست در این قسمت وجود دارد. در نتیجه بسته به اولویت خود، می توانید نتایج را به طور همزمان بر اساس ترند (Trending)، پرطرفدار (Popular) یا اخیر (Recent) فیلتر کنید. در ابتدای صفحه هم محتوای انجمن به صورت دسته بندی قرار داده شده است.

نمایه انجمن (Community Profile)

نمایه انجمن به شما این امکان را می دهد که به راحتی فایل‌ها، افزونه‌ها و ابزارک‌ها را منتشر کنید، به پروفایل دیگران هم سر بزنید و فایل‌ها و افزونه ها را لایک کنید یا به آن‌ها نظر دهید و دنبال کنید.

فایل های انجمن (Community Files)

در Community Files پیش نمایشی از فایل های طراحی وجود دارد که توسط طراحان برای کامیونیتی منتشر شده است. اگر اکانت فیگما دارید، می‌توانید فایل ها را کپی یا ریمیکس کنید. یک موضوع منحصر به فرد در سیاست انجمن Figma این است که این ابزار از ترکیب مجدد فایل های طراحی منتشر شده در انجمن پشتیبانی می کنند. این بدان معناست که شما می توانید هر فایلی را کپی کنید، آن را به سبک خود دوباره میکس یا بازطراحی کنید و سپس فایل جدید را در انجمن منتشر کنید.

افزونه (Plugin)

افزونه ها برنامه های کمکی هستند که باعث افزایش سرعت عمل در محیط این نرم افزار شود. این افزونه ها توسط توسعه دهنده های فیگما طراحی، پیاده سازی و منتشر می‌شود. پلاگین‌هایی که در فیگما و فیگجم منتشر می‌شود به دو دسته رایگان و پولی تقسیم بندی می‌شوند.

اصولا نرم افزارهایی که ابعاد و پتانسیل بسیار بزرگی دارند برای شخصی سازی و بازاریابی توسعه دهندگان را وارد توسعه محصول می‌کنند. برخی از افزونه هایی که توسط کاربران محبوب می‌شود و جزئ نیازهای اساسی کاربران می‌شود توسط فیگما به صورت رسمی منتشر می شود. مثل پشتیبانی از راست چین که این امکان قبلا با پلاگین قابل دسترس بود.

ابزارک (Widgets)

شما این امکان را دارید که هر تعداد ویجت که دوست دارید به حساب خود اضافه کنید. از ویجت‌ها برای افزودن قابلیت به فایل‌ها استفاده می شود. مانند Import CSV برای ایجاد جداول یا تبدیل داده‌ها به تصاویر تعاملی. از نظرسنجی ها نیز برای جمع آوری اطلاعات از محصول تنظیم کنید. پیشرفت پروژه را با سایر اعضای تیم در ویجت با تقویم ایجاد کنید. نقشه های ذهنی و نمودارهای سازمانی از پیش طراحی شده را در لحظه ایجاد کنید.

معیارهای استفاده (Usage Metrics)

برای استفاده افزونه‌ها و ابزارک‌ها، می‌توانید از دکمه “Try it out” استفاده کنید. برای کپی گرفتن فایل‌ها هم از دکمه “Get a copy” استفاده کنید. مثل هر شبکه اجتماعی دیگر امکان لایک و کامنت برای افزونه، ویجت و فایل وجود دارد.

معیارهای استفاده (Usage Metrics)

نتیجه‌گیری

انجمن فیگما از دو جنبه حائز اهمیت است. جنبه ابتدایی استفاده از یک منبع بزرگ رایگان فایل، ویجت و افزونه است. از طرفی فضایی خوبی برای بهتر دیده شدن و ساخت پورتفولیو برای طراحان است. کامیونیتی Figma یکی از سرفصل‌های دوره تخصصی فیگما می‌باشد.

 • Figma
 • فیگما

نظرات

لطفا دیدگاه خود در خصوص این محتوا به اشتراک بگذارید