جزیره ماکائو

جزیره ماکائو شبه جزیره ای در دریای جنوبی چین در نزدیکی هنگ کنگ است.

فرهنگ این منطقه که زمانی تحت استعمار پرتغالی ها قرار داشت، ترکیبی از فرهنگ چین و پرتغال است.

این جزیره بطور کلی به سه ناحیه شامل شبه‌ جزیره ماکائو و دو جزیره به نام‌ های تایپا و کولوآنه تقسیم بندی شده است. ناحیه ‌ی بین این دو جزیره به نام کوتای را نیز بخش چهارم آن محسوب می‌ کنند.

مساحت کم جزیره ماکائو و نزدیکی بناهای تاریخی و جاذبه‌ های گردشگری و تفریحی، سبب شده تا نیاز چندانی به استفاده از وسایل نقلیه نباشد و با کمی پیاده‌ روی بتوان اغلب نقاط جزیره را کشف کرد.

اغلب خیابان‌ها نیز دارای پیاده ‌رو بوده و امنیت کافی برای عابران وجود دارد. ماهیگیران فوجیان و کشاورزان گوانگ‌ دانگ، اولین ساکنان ماکائو بوده و به سبب امتداد جاده ابریشم به این منطقه، مسیر تجاری شرق به غرب و محل اتصال آسیا و اروپا بوده است.

امروزه شهر ماکائو به عنوان یک منطقه ویژه اداری چین شناخته می شود و نمایانگر ترکیبی از فرهنگ های مختلف است. بندر ماکائو نقش مهم و طولانی ای در تجارت بین المللی داشته است و از طریق این بندر هم اجناس کشورهای دیگر به داخل چین می آمد و هم فرهنگ آن ها.

ماکائو

واقعاتی درباره بندر ماکائو

  • بعضی از کلیساها و دیوارهای شهر قدیمی در سده 1500 ساخته شده است؛ کلیسای سنت دومینیک در سال 1587 و دیوارها در سال 1569  

  • فانوس دریایی قلعه گیا در سال 1885 ساخته شد و طول آن 91 متر است.

  • آمفی تئاتر دم پدرو در سال 1860 برای بزرگداشت پادشاه پیتر پرتغالی ساخته شد.

بهترین زمان بازدید از ماکائو

 آب و هوای نیمه استوایی ماکائو به معنی این است که این شهر تابستان های گرم دارد و در اواخر تابستان و پاییز طوفان های زیادی این ناحیه را در بر می گیرد.

 زمستان های ملایم و بهار مطبوع و لذتبخشی دارد و بهترین زمان بازدید از آن زمستان و بهار است.

 

فیلتر دسته: