مارماریس
مارماریس
مارماریس | Travel Guide To Marmaris

مارماریس شهری بندری در جنوب غربی کشور ترکیه است، که به دلیل نزدیکی این شهر به دریا و همچنین وجود دو لنگرگاه اصلی همگی سبب شده اند تا این شهر، مرکزی برای کشتی رانی و غواصی به شمار برود. از آب های مارماریس به راحتی می توانید به جزیره یونانی رودس حرکت سفر کنید همانطور که مشخص است آب های این شهر از اهمیت بسزایی برخوردار هستند. اما مانند هر مقصد گردشگری دیگری لازم است تا اطلاعاتی نظیر جاذبه های گردشگری، مراکز خرید و همچنین رستوران و هتل های مناسب برای اقامت در این شهر را داشته باشید.

تنوع سواحل در مارمـاریس به شدت چشم‌گیر است و هر کدام از ساحل‌های معروفش خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد. اگر با تور مارمـاریس سفر کردید پیشنهاد اول ما برای شما ساحل ایچمیلیر است که امکانات بسیار عالی و البته انواع فعالیت‌ها را در خود جای داده است. دیگر سواحل معروف این شهر به ترتیب اینچکوم، آموس و تورونک هستند.

آب و هوای مارماریس

مارماریس در نقطه‌ای خاص از ترکیه قرار گرفته که به واسطه ترکیش ریوییرا و البته کوهستان‌هایی که آن را در برگرفته‌‌‌اند، هوای آن در بیشتر طول سال دلچسب و مناسب سفر با تور مارماریس است. این منطقه بسیار زیبا تابستان‌هایی داغ را تجربه می‌کند و در سه ماهه تابستان امکان تجربه هوای بالای 40 درجه را نیز خواهید داشت. زمستان‌ها هم در این شهر طولانی و خیلی سرد نیست اما در سه ماهه‌ی زمستان، شاهد بارندگی زیادی خواهد بود. در عوض در فصول بهار و تابستان بارندگی به ندرت در این منطقه اتفاق می‌افتد.

موقعیت جغرافیایی شهر مارماریس

شهر مارماریس از لحاظ جغرافیایی بین سواحل اژه و مدیترانه ای قرار گرفته است. این شهر به‌دلیل واقع شدن میان رشته‌کوه‌های کنار دریا بسیار مشهور است. مساحت شهر مارمـاریس در ترکیه 878 کیلومتر مربع بوده و جمعیت حاضر در آن طبق آمار سرشماری که در سال 2012 انجام شده حدود 34047 نفر بوده است. نام «مارمـاریس» از کلمهٔ «مرمر» گرفته شده‌است. دلیل این نام‌گذاری، وجود سنگ مرمر در منطقهٔ مارمـاریس است.

اطلاعات کلی در شهر مارماریس ترکیه
  • زبان رسمی: ترکی استانبولی
  • واحد پول: لیر ترکیه
  • نوع برق شهری: 230 ولت/ 50 هرتز
  • کد کشور: 90+
  • شماره‌های اضطراری: 112
  • اختلاف ساعت مارماریس نسبت به تهران: یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.
  • فرودگاه‌های بین‌المللی: فرودگاه دالامان مارمـاریس