مینیاتورک
مینیاتورک
پارک مینیاتورک استانبول

پارک مینیاتورک (Miniatürk Park) استانبول یک شهر مینیاتوری جذاب است، جایی که صدها اثر تاریخی در مقیاسی کوچک ساخته و در کنار هم قرار داده شده اند تا بتوانید همه ی آن ها را در کنار هم ببینید. در واقع اینجا همان شهر استانبول است البته در ابعادی بسیار کوچک تر! شاید در مدت چند روزی که در استانبول هستید فرصت بازدید از همه ی جاذبه ها ی این شهر را نداشته باشید در این صورت کافیست به پارک مینیاتورک بروید، اینجا پر از جاذبه هایی ست که 25 برابر کوچک شده و با ماکت های مقاوم ساخته شده اند.

 

همانطورکه از نام این مکان بر می آیند، مینیاتورک یک نسخه کوچک از بناهای گردشگری در کشور ترکیه می باشد. در این پارک 105 مکان دیدنی ترکیه در مقیاس 1.25 ساخته است. تقریبا نیمی از این آثار مربوط به شهر استانبول بوده و سایر آنها نیز مواردی از شبه جزیره آناتولی (Anatolia) و سرزمین های عثمانی بوده که حالا خارج از ترکیه هستند.

پارک مینیاتورک یکی از جذاب ترین جاذبه های استانبول است، تصور کنید همه جاذبه های نمادین ترکیه در یک جا جمع شوند! مینیاتورک پارکی است که همه این جاذبه ها را مثل یک اثر هنری به نمایش گذاشته و می توانید آن ها را از نزدیک و با کوچک ترین جزئیات تماشا کنید. شاید در برنامه سفر به استانبول اصلا بازدید از این پارک جزو برنامه هایتان نباشد اما پیشنهاد می کنیم که به این پارک بروید و لحظاتی حیرت آور را بگذرانید. با سفر به ترکیه احتمالا دلتان می خواهد هر چه سریع تر به تماشای ایاصوفیه یا مسجد آبی بروید چون این ها از معروف ترین جاذبه های استانبول اند و اسم آن ها را بارها شنیده اید اما در پارک مینیاتورک استانبول هم به اندازه تماشای تنگه بسفر و معماری مساجد هیجان زده خواهید شد و با ورود به این پارک با دیدن این همه جاذبه در کنار هم غرق در شگفتی می شوید.

مینیاتورک

پارک مینیاتورک استانبول که به اولین پارک مینیاتوری

پارک مینیاتورک استانبول که به اولین پارک مینیاتوری دنیا معروف است حدود 122 اثر تاریخی را در خود جای داده است؛ جاذبه هایی مثل برج گالاتا، ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد که شکل و شمایل خاصی به پارک داده اند. 58 تا از این آثار برای استانبول، 52 تا برای آناتولی و 12 تا برای قلمروی عثمانی هستند که امروز در خارج از ترکیه قرر دارند. حتی در جای جای پارک فضاهای خالی زیادی در نظر گرفته شده تا در آینده جاذبه های بیشتری در آنجا قرار بگیرد. ماکت های ساخته شده از جنس فایبر گلاس مقاوم ساخته شده اند تا بتوانند در برابر عوامل محیطی مثل باد، باران، برف و آفتاب مقاوم باشند.

مینیا تورک در واقع یک پارک مینیاتوری است که رتبه ی نخست در دنیا را از لحاظ ماکت سازی در دست دارد. در این پارک می توانید ماکت آثار تاریخی ترکیه را ببینید.

 

سایت مینیاتورک : www.miniaturk.com.tr

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: