تنگه بسفر

تنگه بسفر استانبول ترکیه (Bosporus)

تنگه بسفر ، یکی از جاذبه های گردشگری فوق العاده در استانبول است که هر ساله گردشگران زیادی از سرتا سر دنیا برای دیدن این تنگه به استانبول سفر می کنند.استانبول به عنوان شهری توریستی با زیبایی‌های خود هر ساله گردشگران زیادی را از سرتاسر جهان و به خصوص از ایران به خود جذب می‌کند. سفر با تور استانبول تجربه‌ای منحصر به فرد و دوست داشتنی است.

جاذبه های گردشگری استانبول یکی از مهمترین سرمایه‌های کشور ترکیه محسوب می‌شوند و از نظر طبیعی، استراتژیک و تاریخی اهمیت بسزایی دارند. در کنار همه این مسائل سفر به این شهر زیبا با مردم دوست داشتنی و مهربانش، می‌تواند خاطره‌ای خوش و تکرار نشدنی برای هر گردشگری رقم بزند. مطمئنا اگر راهنمای سفر به استانبول را مطالعه کرده باشید، اطلاعات کاملی در مورد این شهر زیبا دارید.

چطور از تکسیم به تنگه بسفر برویم ؟

اکثر گردشگرانی که تور استانبول را انتخاب می کنند تمایل دارند از زیبایی ها و تفریحات تنگه بسفر لذت ببرند . تنگه بسفر یکی از جاذبه های گردشگری استانبول است که دریای سیاه را به دریای مرمره وصل می کند . از آنجایی که اکثر توریستها و خصوصا گردشگران ایرانی ، در مدت سفر خود ، در منطقه تکسیم اقامت می کنند یکی از سوالات رایج آنها این است که چطور از تکسیم به تنگه بسفر برویم ؟

پیش از آنکه به راه های دسترسی به تنگه بسفر بپردازیم ، بهتر است با ویژگی های این تنگه مشهور آشنا شویم . همانطور که گفتیم تنگه بسفر محل اتصال دریای سیاه به دریای مرمره است . این تنگه شهر استانبول را به دو قسمت تقسیم می کند بطوری که نیمی از شهر در آسیا و نیمی از شهر در اروپا قرار میگیرد . طول تنگه بسفر 30 کیلومتر و عرض آن 700 متر است البته در بعضی قسمت ها به 3550 متر هم می رسد . در ضمن سرعت جریان آب 3.5Km در ساعت و از طرف دریای سیاه به طرف دریای مرمره است .

سفر به تنگه بسفر با کشتی کروز:

سفر با کشتی کروز تجربه بسیار دل انگیز و به یادماندنی خواهد بود و هرگز از سفر با کروز به تنگه بسفر پشیمان نخواهید شد. در این تجربه منحصر به فرد شما با یک کشتی به صورت گروهی به دل تنگه می‌زنید و از جاذبه‌های آن دیدن می‌کنید. در طول این سفر کوتاه شما انواع خدمات مختلف و متنوع را نیز دریافت خواهید کرد. بسته به توری که رزرو کرده‌اید، شما می‌توانید از انواع این خدمات لذت ببرید. تورهای تنگه بسفر در تمامی طول روز آماده ارائه خدمات هستند. با سفر در این کروزها می‌توانید در حین سفر در میان قاره اروپا و آسیا، از مناظر و جاذبه‌های اطراف نیز دیدن کنید و حسابی از آن لذت ببرید. معمولا خدماتی و برنامه این نوع تورهای به شرح زیر هستند:

  • سفر از یکی از اسکله‌های تنگه بسفر، به خصوص اسکله امینونو
  • غذا و انواع نوشیدنی‌ها
  • ترانسفر از هتل
  • کافه بر روی کشتی

تورهای محبوب تنگه در شب در بین ساعت 7 غروب تا 12 شب برگزار می‌شوند و حتما پیشنهاد می‌کنیم که یکی از تورهای این ساعت را امتحان کنید و در کنار عزیزان خود از لحظه لحظه آن لذت ببرید. معمولا این تورها به صرف شامی خوشمزه و انواع نوشیدنی‌های متنوع هستند و موسیقی زنده اجرا شده بر روی عرشه کشتی شما را به وجد خواهد آورد. البته قیمت این تورها بسته به کیفیت کشتی متغیر هستند. شما می‌توانید با کشتی‌هایی که متوسط هستند یا کشتی‌های لوکس و مجلل به این تنگه سفر کنید.

چطور از میدان تکسیم به تنگه بسفر برویم ؟

برای رفتن به تنگه بسفر می توانید از تاکسی ، مترو و یا اتوبوس استفاده کنید . اما آسانترین راه استفاده از مترو می باشد . اگر مقصد شما اسکله امین اونو در نزدیکی تنگه بسفر است می توانید ابتدا در ایستگاه متروی تکسیم سوار مترو شوید و به کاباتاش بروید . در این ایستگاه پیاده شوید و با تراموای خط T1 شوید و در ایستگاه Eminunu پیاده شوید . معمولا اکثر تورهای کشتی در این اسکله برگزار می شود . برای رفتن به محله اورتاکوی نیز می توانید با خط 42 به سمت بشیکتاش بروید و در همان ایستگاه بشیکتاش پیاده شوید و حدود 15 دقیقه تا اورتاکوی پیاده روی کنید .

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: