کشور یونان

یونان

معرفی کشور یونان

سرزمین یونان از قدیمی ترین تمدن های بشر است. کشور یونان در قاره اروپا واقع شده است و از فرهنگی غنی برخوردار است. یونان به لحاظ فرهنگ و هنری که دارد در دنیا شهرت بسیار زیادی دارد. مردم یونان دارای زبان رسمی یونــانی هستند. واحد پول در این کشور یورو است. یونان دارای حکومتی از نوع دموکراسی پارلمانی می باشد. این کشور دارای جزایر بسیار زیبایی است. حدود 3000 جزیره در یونـان وجود دارد. آب و هوا در یونان مدیترانه ای بوده و زمستان های معتدل و تابستان های گرم و مرطوبی دارد.

شهر آتن پایتخت این کشور به عنوان پرجمعیت ترین شهر این کشور شناخته شده است. آثار تاریخی و مکان های دیدنی متعددی در یونان وجود دارد که از معروف ترین آنها معبد آکروپولیس، موزه آکروپولیس، معبد دلفی و جزیره سانتورینی است. هزینه های زندگی در یونان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است. در یونان ورزش دارای ریشه ای قدیمی بوده و ورزشگاه المپیک این کشور که در شهر آتن قرار دارد، معروف ترین ورزشگاه یونان است.

ویژگی های مهم یونان

کشور یونان کشوری است که نخستین تمدن پیشرفته اروپا در آن شکل گرفته است. مرکز این کشور شهر آتن می باشد. این کشور دارای فرهنگی غنی است و شهرت آن در دنیا مربوط به هنر به خصوص هنر تئاتر می باشد. از ویژگی های مهمی که این کشور دارد، این است که یـونان اولین کشور آغاز کننده بازی های المپیک بوده است. بنابراین یـونان مهد بسیاری از رشته های ورزشی از جمله دو و میدانی می باشد. این کشور دارای ویژگی های تاریخی، فرهنگی و طبیعی است که سبب شده تا گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان برای بازدید از یونـان راهی این کشور شوند. واحد رسمی پول این کشور یورو می باشد. زبان رسمی مردم یونان زبان یونـانی می باشد و زبان دوم اکثر مردم این کشور زبان انگلیسی است. کشور یونان در منطقه زمانی GMT + 2 قرار گرفته است.

جالب است بدانید یونان دارای 6 هزار جزیره زیبا و منحصر به فرد است ولی فقط در حدود 230 جزیره در یونان مسکونی می باشد و هر کدام از این جزیره ها مالک خصوصی دارند و بسیار هم ثروتمند هستند وهمگی از جزیره های مهم یـونان به شمار می آیند ، لازم به ذکر است یـونان از 13 ناحیه به نام های آتیک ، یونان مرکزی ، مقدوینه مرکزی ، کرت ، مقدونیه شرقی و تراکیه ، اِپیروس ، جزایر ایونی ، اژه شمالی ، پلِپونِز ، اژه جنوبی ، تسالی ، یونان غربی و مقدونیه غربی تشکیل شده است .

فرهنگ و رسوم مردم یونان

زبان یونانی زبان رسمی این کشور است و مردم یونان به این زبان صحبت می کنند ، البته اقلیتی هم در یونـان به زبان مقدونیه ‌ای سخن می گویند ، در مرکز و جنوب یونان زبان آلبانیایی ، مسلمان اطراف دریای اژه به زبان ترکی ، و تعدادی هم به زبان ارمنی و بلغاری صحبت می ‌کنند ، مردم یـونان بسیار به میراث فرهنگی خود افتخار می کنند و طبق گفته کارشناسان غرور مردم یونـان از تمام ملل اروپایی بیشتر است که حق هم دارند ، یـونانی ‌ها مردم بسیار خونگرم و مهمان نوازی هستند و مانند دیگر کشورهای اروپایی سر برخورد نمی کنند.

می توانید با کشتی کروز به این کشور زیبا سفر کنید و با فرهنگ و آداب و رسوم مردم یونـان از نزدیک آشنا شوید ، اگر سیگاری هستید خوشحال باشید چرا که بیشتر مردم یونـان عاشق سیگار و البته آبجو هستند ، یـونان بیش از 10 میلیون نفر جمعیت دارد که بیشتر آن ها پیرو مذهب ارتدوکس هستند و در واقع مذهب رسمی و ملی مردم این کشور می باشد ، در یـونان احترام به بزرگ ‌ترها بسیار قابل تمجید است و بنیان خانواده نسبت به دیگر کشورهای غربی قوی تر می باشد.

جوانان به نسبت بزرگ ترها و کهنسالان کم تر مذهبی هستند و کم تر به کلیسا می روند ، یکی از آداب جذاب در یـونان ، هدیه دادن است ، یونـانی ‌ها در روز نامگذاری و کریسمس به خانواده و دوستان هدیه می ‌دهند ، این هدیه می تواند یک شاخه گل باشد ولی هر چه هست باید باشد و متقابلا نیز کسی که هدیه می گیرد ، هدیه هم می دهد ، البته ارزش هدیه های داده شده و گرفته شده باید همخوانی داشته باشد .

هزینه های سفر به یونان

برای سفر به یونان باید ویزای شینگن داشته باشید ، پس باید از چند ماه قبل از سفر اقدام کنید تا بتوانید ویزای یـونان را به موقع دریافت نمایید ، هزینه ویزا با هزینه های دیگر ادغام می شود و شما یکجا پرداخت خواهید کرد ، با توجه به مدت زمان اقامت ، ایرلاین و هتل و شهرهایی که برای سفر خود انتخاب می کنید ، هزینه های سفرتان متفاوت خواهد بود.

آب و هوای یونان

آب و هوای یونـان ، گرم و مدیترانه ‌ای است و در ماه های گرم سال بادهایی که در غروب می وزند ، هوا را خنک و ملایم می کنند ، هوا در شمال و جزیره ‌های یـونان بسیار مطبوع است و در سواحل یونـان نیز می توانید از هوای دلچسب لذت ببرید ، ماه جولای گرم ترین ماه سال است و بسیار برای سفر به یـونان زمان بدی است به خصوص اگر گرمایی باشید نمی توانید گرمای این زمان را تحمل کنید ، در جنوب یونان ، زمستان های معتدلی را شاهد خواهید بود و زمان خوبی برای سفر می باشد ، مناطق کوهستانی شمال یونـان دارای آب و هوای بسیار سرد و خشک هستند و بارش برف و دمای زیر صفر درجه را شاهد خواهید بود ، فصل بارانی در بونـان از ماه نوامبر تا مارس است که هوای بسیار مطبوعی را به همراه دارد .

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: