موقعیت  جغرافیا :
مالزی کشوریست بسیار زیبا در جنوب شرقی آسیا که با داشتن پایتختی بسیار زیبا بنام مانند کولالامپور یکی از بهترین کشور ها برای گذراندن اوقات فراغت است . مالزی نه تنها از نظر جاذبه های گردشگری کشور بسیار زیبایی است ، بلکه  از نظر جغرافیایی هم جالب است  زیرا از دو بخش مجزا تشکیل میشود که به وسیله ی دریای چین جنوبی از یکدیگر جدا شده است .

جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید و تفریح مالزی:
شبه جزیره مالزی به علت  داشتن سواحل  گوناگون درمناطق  مختلفش ، یکی از بزرگترین و بهترین محیط ها برای غواصی در دنیاست وبا داشتن  آبهای شفاف و ماهی‌های بسیار زیبا از جاذبه‌های جالب مالزی به حساب می آید. مالزی با داشتن قدیمی ترین جنگل های  دنیا به نام جنگل ملی مالزی وداشتن تنها برج دوقلو در جهان ، امتیاز بزرگی در زمینه ی جذب توریست به کشور خود داده است . مجسمه ی ایستاده ی بودا یکی از بنا هایی است که تقریبا  تمام گردشگران  را به این منطقه میکشاند و با داشتن بهترین رستوران ها  و ارائه لذیذ ترین غذا ها برای هر سلیقه  ، دید متفاوتی برای گردشگرانی که به این کشورسفر می کنند بوجود آورده است .

Mid Valley Megamall:  یک مرکز خرید بزرگ با چشم اندازی زیبا  با وسعت  حدود ۵/۴ میلیون کلیو متر مربع  است که سال ۱۹۹۹ تاسیس گردیده است.

مجتمع  برجایا : این مجتمع تفریحی تجاری  که واقع در کوالالامپور است علاوه بر این که دارای بیش از ۱۰۰۰ مغازه برای خرید است دارای : زمین اسکیت بازی ، سالن استخر ، سینما سه بعدی و  دو بعدی ، شهر بازی ، و هتلی با ۹۰۰ اتاق است  . این مرکز بسیار زیبا ارزش یک بار امتحان را دارد ،  مطمئنا” در سفر های بعدی نیز به این مرکز سر میزنید .

مراکز خرید در  خیابان Petaling محله چینی ها : شاید بتوان گفت  حدود ۹۰ درصد جهانگردان بین المللی به این خیابان سر میزنند و از خرید کردن و گذراندن اوقات فراغت خود  در این خیابان لذت میبرند . دراین مکان میتوانید  انواع کالا ها را پیدا کنید ، از ساعت های تزئینی گرفته تا  مواد غذایی کم یاب و…

جشنواره های توریستی  مالزی :
جشنواره ی دیاپاوالی  (چراغهای هندو): جشنواره ای بسیار زیبا که  با رنگ های شاد و چراغهای روشن هندی تزئین میشود و برای نشان دادن پیروزی درمقابل تاریکی ها ، بدی ها و تمام زشتی های بشری است که در ماه نوامبر ، مردم سحر از خواب برمیخیزند  و قبل از انجام عبادات بدن های خود را آغشته به روغن میکنند  و با تزئیین خانه ها و معبدها  و خیابان ها  جشن را شروع میکنند و با غذا ها ی بومی و بسیار خوش طعم   آن را به  اتمام میرسانند.

جشواره ی هاری رایا پوآسا : در مالزی هاری رایاپوآسا به معنای همان  عید فطر است که مردم مالزی بعد ازاتمام ماه رمضان ، با نماز خواندن آن را  آغاز میکنند و به شکرانه این روز غذای خود و خانواده اشان را با دیگر اعضا جامعه تقسیم میکنند .

جشواره وساک :این جشن بودایی است که به مناسبت  تولد  یا دستیابی  به نیروانا در سرنوشت بودا بوده  است.تمام  بودایی های مالزی در معبدی جمع میشوند و اعتقاد دارند که به این روش تمرکز فکری بهتری را میتوانند داشته باشند .

بهداشت عمومی در مالزی :
مردم مالزی به بهداشت اجتماعی اهمیت زیادی میدهند . از تصمیمات دولت مالزی برای پیش رفت بهداشت در این کشور میتوان به : نوسازی بیمارستان های سطح کشور ، افزایش تعداد درمانگاه ها ، به روز رسانی تجهیزات پزشکی وارتقاع سطح آموزش پزشکی اشاره کرد .

درحال حاضر میتوان گفت از نظر پزشکی و بهداشت  با داشتن چندین بیمارستان  ۲۸۰۰۰تختی  و پزشکانی مجرب که  در چندین دوره ۳ ساله حضور داشته اند ، از نظر بهداشت دارای سطح خوبی  هستند.

اخذ ویزای توریستی برای کشور  مالزی :

با توجه به توافقات عمل آمده بین کشور ایران و مالزی ، هر ایرانی که به قصد سفر توریستی به این کشور میرود میتواند با تهیه یک  بلیط دو طرفه  ایران – مالزی – ایران ، به راحتی به این کشور برود و نیازی به  اخذ ویزا نمی باشد و حد اکثر زمان  این سفر میتواند ۱۴ روز باشد.

هتل های مالزی :
از هتل های بنام  مالزی  میتوان :
هتل گرند سیزنز : هتل ۴ ستاره ای که معروف به بلند ترین هتل  مالزی است  و دارای امکانات  مانند  سرویس حمل ونقل رایگان ، استخر فضای  باز ،  رستوران های  چندین ملیتی  و پارگینگ  رایگان اشاره کرد  .
هتل کنکورد : هتل ۴ ستاره ای که واقع در شهر کولالامپور ونزدیک ترین هتل به برج های دوقلو و مرکز تجاری  است  و دارای امکاناتی از قبیل : سالن ژیمناستیک، استخر فضای باز، ۴ رستوران چند ملیتی می باشد.
در کل میتوان گفت هتل های مالزی ازنظر سطح کیفی در درجه ی خوبی قرار دارند.

نقشه گوگل

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: