کلن
کلن

شهر کلن در آلمان | Cologne

کلن یکی از زیباترین شهرهای کشور آلمان است که چه از لحاظ تاریخی و چه از لحاظ فرهنگی و اقتصادی در زمره ی مهم ترین شهرهای نه تنها این کشور بلکه در سرتاسر اروپا است. اگر روزی روزگاری مقصدتان به اروپا خورد و خواستید لیستی از بهترین شهرهایی که می توانید آن ها را بگردید را تهیه کنید، می توانید کلن را نیز در مابین آن ها بگنجانید.

شهر کلن چهارمین شهر بزرگ در آلمان با بیش از یک میلیون جمعیت است. این شهر در جنگ جهانی دوم صدمات بسیاری دید ‏به همین جهت کلن شهری مدرن و جدید است ، هر چند هنوز می توان گذشته و تاریخ غنی این شهر را در پس این شهر مدرن ‏مشاهده کرد. این شهر که در کنار رود راین واقع شده است یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری در آلمان می باشد.

تاریخچه ی شهر کلن در آلمان

یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور بسیار بزرگ و صنعتی آلمان شهر کلن است که با توجه به اسناد تاریخی در سال 38 قبل از میلاد مسیح توسط رومی ها ساخته شده است. این شهر در ابتدا یک شهر رومی بوده است و قرار نبوده که روزی یکی از بزرگ ترین شهرهای اروپایی شود.

اسم شهر کلن از نام کولنیا کلائودیا آرا آگریپیننسیوم که امپراتریس وقت روم بوده است گرفته شده است. این شهر با این نام سختش روزی پر تردد ترین شهر اروپایی بوده است که در مسیر جاده های بازرگانی بسیاری قرار گرفته بوده است و سهم بسیار زیادی از معاملات در قاره ی اروپا را داشته است.

کلن یکی از زیباترین شهرهای اروپایی بوده و هست البته، در تاریخ 30 ماه مه 1942 میلادی و در اواخر جنگ جهانی دوم متفقین شهر کلن در آلمان را برای دفعات بسیار زیادی بمباران کردند و آن را به ویرانه‌ ای تبدیل کردند که از آن شهر قدیم امروزه تنها بخشی از آثار به خصوص آن پابرجا مانده‌ است. همچنین توجه داشته باشید که کولون نام فرانسوی این شهر است که در زبان انگلیسی امروز نیز به همین نام کلن گسترش پیدا کرده است. جالب است بدانید که این شهر در طول تاریخ در رقابتی دائمی با شهر دوسلدورف، پایتخت ایالت نوردراین و وستفالن بوده و هست.

همه چیز درباره ی شهر کلن در آلمان

شهر کلن در آلمان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، از قدرتمندترین بنادر تجاری آلمان و اروپا است. این شهر یکی از مراکز بسیار مهم حمل و نقل در آلمان و اروپا است.

شهر کلن در زمره ی شهرهایی است که بیشترین امکانات نمایشگاه های تجاری و بازرگانی اروپا را درخود دارند. اگر بخواهیم مثالی در زمینه ی فعالیت های هنری کلن بزنیم مثلا باید بگوییم که این شهر، مرکز فرهنگی راینلاند است. در این موزه بیش از 30 موزه و بیش از 100 گالری وجود دارد.

جاذبه های دیدنی شهر کلن در آلمان
کلیسای جامع کلن | The Kolner Dom

کلیسای جامع کلن یکی از مشهورترین کلیساهای این شهر است که به سبک گوتیک ساخته شده است و مشهورترین کلیسای اروپایی است. به این کلیسا، کلیسای سیاه هم می گویند و بر روی آن غبار سال ها انقلاب صنعتی و تغییرات جامعه ی اروپایی نیز بر روی آن نشسته است. این کلیسا دارای 2 مناره و 157 متر ارتفاع است و ساختش 600 سال تمام طول کشید است. ناقوس این کلیسا بزرگ ترین در نوع خود است.

کشتی های کروز در رودخانه ی راین | Cruise ships on the Rhine River

این کشتی های بسیار مجهز و زیبا حتی در رودخانه ی راین و شهر کلن در آلمان وجود دارند تا اوقاتی خوب و خوش را برای گردشگران فراهم کنند.

 

موزه ی لودویگ | Ludwig

در موزه ی لودویگ یک نمایشگاه بسیار دست اول و نایاب که مربوط با آثار اکسپرسیونیسم آلمانی است، وجود دارد. البته اگر اهل هنر هستید به یاد داشته باشید که در این موزه عمده جاذبه ها‌ی موجود در آن مربوط به آثار هنری پست مدرن است. اساسا در این موزه از همه ‌ی سبک ‌های هنری قرن 20 میلادی آثاری موجود است.

 

کلیساهای رومی در شهر کلن |  Roman Church in Cologne

ساختمان این کلیساها، نمونه ای بسیار برجسته از معماری قرون وسطایی در اروپا و کشور آلمان هستند. قدمت برخی از این کلیساها به زمان حضور رومی ها در این شهر برمی گردد. از نمونه ی این کلیساها باید به کلیسای سنت گرن (S.t.Gercon) که درب اصلی و یا کلیسایی کوچک بر روی یک قبرستان رومی است و در قرن 11 ساخته شده است را مثال بزنیم.

موزه ی کلومبا | Kolumba

موزه‌ ی کلومبا از آن دسته موزه هایی است که نمایشگاه‌ های بسیار متنوعی دارد که بازتاب چندین سال با ارزش تاریخ را در خود جای داده است. خود بنای این موزه در جهت اضافه شدن به کلیسای سنت کلومبا (St Kolumba) ساخته شده است و قدمت آن به اواخره دوره ‌ی گوتیک باز می‌ گردد. در این موزه می توانید تا آثار هنری مذهبی، نقاشی‌ های قرون وسطایی، منسوجات قبطی را از نزدیک ببینید.
موزه ی شکلات

کلیسای سنت کونِبِرت | St. Kunibert

کلیسای سنت کونبرت، کلیسای معروفی در شهر کلن در آلمان است اما آن قدر زیبا است که ما به شما توصیه می کنیم که آن را حتما ببینید. در شهر کلن تعدادی کلیسای باشکوه وجود دارد که می ‌توان ساعت ‌ها به تماشای آن‌ ها نشست.

موزه ی شکلات | Schokoladen

شما را نمی دانم ولی من به شخصه به قدری عاشق شکلات و مشتقات آن هستم که اگر بدانم جایی موزه ای به نام موزه ی شکلات وجود دارد، حتما به آن سر خواهم زد. موزه ی شکلات به تاریخ و تولید شکلات اختصاص داده شده است. در این موزه ی جالب و هیجان انگیز می توانید تا از تولیدات کاکائو و شکلات های اولیه به دست آزتک ها تا آخرین تکنولوژی های مبوط به تولید شکلات را از نزدیک ببینید و از آن ها اطلاعات به دست آورید. از بهترین شکلات ها و طعم هایی از این خوراکی خوشمزه هم میل نمایید که تا به حال نخورده بودید و کمی هم خرید شکلاتی و خوشمزه انجام دهید.

کارناوال کلن | Cologne Carnival

کارناوال شهر کلن یکی از مشهورترین کارناوال‌ های جهان و از جمله جاذبه های زنده ی شهر کلن در آلمان است. این کارناوال هر سال ساعت 11:11 در روز 11 ام ماه نوامبر یعنی ماه 11 سال شروع می شود. آغاز این کارناوال با صدای طبل و شیپور در میدان مرکزی شهر آغاز می شود. مراسم اصلی این کارناوال دقیقا 47 روز قبل از عید پاک و به مدت ۷ روز اجرا می شود. از آنجایی که عید پاک در تقویم میلادی روز ثابتی ندارد و در فاصله 22 مارس تا 25 آوریل برگزار می‌ شود، طبیعتا در این مابین زمان اجرای کارناوال نیز متغیر است.

این مراسم پیشوازی است برای کاتولیک ها و مراسم دینی آن ها. در طی سال های گذشته، این مراسم تبدیل به نوعی شادمانی دسته جمعی شده‌است که مردم شهر کلن و مهمانانشان با رقص وموسیقی و آواز اجرا می ‌کنند. برگزارکنندگان کارناوال شرکت در آن را تشبیه به حضور در روزهای بی خیالی و راحتی می کنند. در این کارناوال مردم در مقابل همدیگر بسیار خوش ‌برخورد و شوخ می ‌شوند و به نظر می‌ رسد که روزمرگی را از یاد می ‌برند.

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: