در جنوب شهرستان بردسیر ودر شمال روستای قلعه عسگر چشمه ایی به نام چشمه آب گرم لاله زار که از نوع گسلی میباشد در وسط رودخانه به صورت جوشان از زمین خارج میشود و بیرون می آید؛ مسیر چشمه آب گرم لاله زار از روبروی دو راهی لاله زار (محور کرمان – بافت) جاده خاکی در حاشیه رودخانه مادون شروع و تا رسیدن به این آب  گرم ادامه دارد .

یکی از زیباترین و جالب ترین جاذبه های طبیعی که برای گردشگران و بیماران بومی و غیر بومی بسیار جالب است چشمه های آبگرم میباشد که این چشمه ها از از زیر زمین سرچشمه میگیرند.

از زمانی که تمدن بشری شروع شده است تاریخ استفاده از چشمه های آبگرم خم آغاز شده است.

چشمه های آب گرم به دلیل داشتن خواص دارویی مورد توجه همگان قرار دارد؛ اغلب گازهای موجود در آب اثر درمانی دارند و استفاده صنعتی از آنها نیز در بعضی از کشورها رواج دارد و دیگر آن که قسمتی  از این آبها بصورت آشامیدنی استفاده میشود.

چشمه آب گرم لاله زاربردسیر  که گردشگران و علاقه مندان به طبیعت و بیماران دردهای مفصلی، روماتیسم و افراد عارضه‌های پوستی همواره با آگاهی و اطلاع از خواص درمانی و دارویی مواد معدنی به ویژه گوگرد، این چشمه آبگرم را به عنوان ‘پزشک طبیعت’ بهترین مکان برای درمان خود معرفی می‌کنند و مورد توجه قرار گرفته است.

سنگ هایی که در اطراف چشمه لاله زار بردسیر قرار گرفته اند از نوع آندزیت و آندزی باز میباشد که با دمایی 40/5 درجه از نوع سنگ گرم است.

تنها دلیلی که چشمه آب گرم لاله زار را مورد توجه قرار داده است خواص درمانی آن برای روماتیسم و درد های مفصلی میباشد.

 

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: