در کرمان هم یکی از مساجد قدیمی که مربوط به قرن 5 هجری میباشد قرار گرفته است. مسجد جامع ملک شهر کرمان  در زمان تورانشاه سلجوقي بنا شده است.

  مسجد جامع ملک  شهر کرمان  با شبستانهاي متعدد و صحن وسيع جاذبه تاريخي خود را حفظ كرده است  و وجود برج آجري و سه محراب گچ بري شده نشان دهنده  قدمت و ديرينگي مسجداست . مصالح بكارگرفته شده در آن آجر،خشت خام ،ملات گل و ملات گچ بوده است . شبستانها در حد فاصل ايوانها جاي دارد بزرگترين شبستان در ضلع غربي و شمالي بوده است و ضلع جنوبي صرفا به صورت يك كله كار يا دو كله كار ودر امتداد ايوان جنوبي و شرقي جاي داشته است

مسجدهزار سال قدمت دارد و هم اکنون در بخش جنوبی ناحیه تاریخی بازار کرمان قرار دارد. این مسجد ۱۰۱ متر طول و ۹۱ متر عرض دارد و از جمله مساجد چهارایوانی به شمار می‌رود. برج سلجوقی آجری نیز در همین محدوده واقع شده‌است که در ضلع شمال شرقی مسجد ملک کرمان قرار گرفته‌است.

مسجد جامع ملک  دوران سلجوقي كه اولين مسجد جامع شهر بوده تا قرن هشتم موجوديت خود را به عنوان مسجد جامع شهر حفظ كرده است و بعدا با تاسيس مسجد جامع مظفري جامعيت به آن مسجد منتقل شده است و از رونق مسجد مذكور كاسته و روبه ويراني گذاشته است.

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: