از دیگر جاذبه های دیدنی کویر لوت در کرمان رود کال شور( کال شور در گویش محلی به آب اشباع شده از نمک اطلاق می‌گردد)  است که به دلیل اینکه درمنطقه کویری است به شدت اسیدی میباشد.به همین دلیل از اینکه به آب رود دست بزنید باید خودداری کنید. .  غلظت نمک رودشور به خصوص در سالهای کم آب، به قدری است که همواره بلورهای نمک به شکل تخته های شیشه ای در کناره رود شکل گرفته اند و در برخی مواقع حرکت آب در بین بلورهای نمک به سختی انجام می گیرد. مزه کردن آب این رود تا چند روز آثار شوری و تلخی را بر لب ها به جا می گذارد.

 این رودخانه در فصل زمستان و اوایل بهار آب دارد و در بقیه فصول خشک می‌شود، می‌گذرد . قسمت عمده این کویر پوشیده از باتلاقهای ایجاد شده توسط رود کال شور می‌باشد.

این کویر از جنوب به شهر ارواح یا شهر کلوت‌ها ( کلوت واژه ایست آمیخته از کویر + لوت و به خشتهای طبیعی ایجاد شده در اثر فرسایش آب و باد اطلاق می‌شود ) , از شمال به تپه‌های شتری از شرق به ریگزارها و شنزارهای کویر لوت و از غرب به دهنه غار و ارتفاعات باغ بالا محدود می‌شود .

راه‌های ورود به منطقه :

تنها راه ورودی به این کویر مسیر آسفالته شهداد به شهر کلوتها می‌باشد . بعد از عبور از منطقه کلوتها وارد جاده خاکی نهبندان می‌شوید که این منطقه ریگ پنج انگشت نامیده می‌شود. 

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: