بازار سنندج

بازار معروف سنندج دراستان کردستان  که در مرکز شهر سنندج قرار دارد و به عنوان بازار تاریخی این شهر شناخته شده است .

بازار سنندج ساختار آن بشکل مستطیل شکل است  و دارای دو بخش بازار آصف و بازار سنندج که شمال سه دروازه قدیمی  میباشد . بازار سنندج جزوه آثار ثبت شده ملی ایران بشمار می آید و متعلق به دوران صفویه  میباشد . بدلیل قرار گرفتن بازار در مرکز شهر سنندج راه دسترسی به بازار بسیار آسان است .

جاذبه های گردشگری این بازار :

یکی از جاذبه های بازار سنندج ، شباهتش به میدان نقش جهان اصفهان  است .در این بازار پارچه های  زیبا با رنگ های شاد و دلنشین بچشم میخورد که با پولک های رنگی تزئین شده اند .و اگر علاقه مند به لباس های کردی با پارچه های زیبا هستید میتوانید در این بازار به راحتی تهیه کنید . همچنین شما میتوانید گیاهان دارویی که برای بعضی از غذاهای محلی کردستان مورد استفاده قرار می گیرند ، گلیم ،گیوه هایی با رنگ های سیاه سفید  ، فرش های دست بافت با طرح های زیبای عشاری و زیور آلات مانند : سربند ، النگو ، دولاو یا سنجاق سینه ، دور سوخمه یا جلیقه مخصوص استان کردستان را خریداری کنید .

شما  میتوانید در این بازار بادام سوخته ، نان محلی کلانه ، کنجدی ، سبزی هی معطر محلی استان کردستان و توت فرنگی را به عنوان سوغات برای آشنایان و دوستان تهیه کنید .

رستوران های معروف  بازار سنندج میتوان به جگر فروشی ، رستوران مروارید و دیزی آقا صدیق اشاره کرد .

 

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: