در جنوبشرقی شهر کرمان در 45 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان شهداد دهستانی به نام کشیت وجود دارد.

وجود قلعه مشهور کشیت که اقتباسی از ارگ بم و ارگ راین میباشد و  نیز نشان از تاریخ کهن این منطقه را داراست و اینکه کشیت از جمله نخستین مکانهای سکونت بشر بوده است. این روستا از بافت تاریخی منحصر بفردی نیز برخوردار است و چشم انداز فوق العاده ای را مقابل چشمان گردشگران قرار می دهد. بعد از بافت تاریخی وارد مجموعه ای بسیار متراکم از درختان و پوشش گیاهی می شویم که حجم زیادی نخلستان را تشکیل داده اند و و نکته جالب توجه رودخانه ای است که در این منطقه در جریان  است.

دره کشیت پر شده  از رودخانه و آبشارها کوچک و بزرگی  که از دیواره دره به داخل آن جریان دارد و در نهایت رودخانه ای از آب شیرین را در پایان این دره زیبا تشکیل می دهند که به رویایی در کویر بیشتر شباهت دارد.

 دره کشیت به طول سه کیلومتر مملو از نخلستان و درختان میوه میباشد و دیواره های این دره عمیق نیز مملو از خزه و نوعی سرخس است که در کنار آبشارهای همیشه جاری ان روییده و منظره ای بدیع را به وجود اورده است. نکته قابل توجه در مورد این منطقه وجود آبشاری به ارتفاع 12 متر است که به محوطه ای می ریزد که مردم محلی به آن دریا می گویند.

این آبشار فضایی بی نظیر را برای بیننده ایجاد می کند که باورش بسیار مشکل میباشد. آب از دیواره های دره می جوشد و نمونه های خاصی از سرخسها و گل سنگ در اطراف این دره رشد کرده است. این دره که در بخش غربی روستا قرار گرفته است، مسیر قدیمی جریان آب کویر بود که عمق و درازا پیدا نموده است.

  آبشار کیشت  حوضچه ای طبیعی و بزرگ را به وجود آورده است که 600 متر مربع وسعت دارد و مردم محلی اعتقاد دارند که عمق این حوضچه که به دلیل ریزش آبشارها ایجاد شده است تا کنون مشخص نشده است. وجود دهها آبشار در این دره در میانه کویر سوزان لوت و وجود هزاران اصله نخل و مرکبات هم گونی را به وجود آورده است که هر بیننده را محصور خود می کند. حوضچه دریاچه بسیار عمیق است و تاکنون اقدامی در راستای تعیین عمق آن صورت نگرفته است.

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: