آبشار دره گلم دختر کش
آبشار دره گلم دختر کش

در استان کرمان در فاصله 47 کیلو متری شمال جیرفت در قسمت سردسیر دلفارد در دره ایی با درختان چنار پر شده است آبشاری به نام آبشار دره گلم دختر کش قرار گرفته است

در جنوب استان گُلم به همان حوضچه آبی گفته میشود ، که در رودخانه ها و یا در محل آبریز آبشارها به وجود می آید و گُلم دختر کش، شاید تداعی کننده حادثه ای باشد که ناشی از غرق شدن دختری در آنجا باشد و یا تمثیل زیبای آن از این اصطلاح استفاده شده است. شاید تداعی کننده حادثه ای باشد که ناشی از غرق شدن دختری در آنجا باشد و یا تمثیل زیبای آن از این اصطلاح استفاده شده است.

اما برای این مورد سندی وجود ندارد و بیشتر بر گرفته از متن عام جامعه میباشد. این آبشار از چهار حوضچه یا گُلم تشکیل شده که گُلم دوم برزگتر از بقیه آنها میباشد و ارتفاع آبشار هم در آن به حدود 10 متر می رسد (ارتفاع آبشارها بلند نیست و در جمع حدود 20 متر می شود).

برای رسیدن به آبشارهای بالاتر، مسیرها، سخت و سخت تر می شوند. مسیر رودخانه در بالا دست آبشارها و در کف درهای پر از درختان کوهی، در دل کوه بالا می رود و فضای بکر و هیجان آوری را به نمایش می گذارد. شیب دامنه های این دره را درختان بنه تا ارتفاع 2500 متری اسیر تاج و تنه و ریشه های محکم خود که در نوع خود دیدنی و ستودنی است.

برای آشنایی با تورهای طبیعتگردی و ایرانگردی همراه ما باشید. آژانس هواپیمایی و گردشگری آمراسیر با سابقه درخشان در خدمت شماست.

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: